Perhefutis on täällä jälleen – ilmoittaudu mukaan

Kesällä suuren suosion saanut Perhefutis on täällä jälleen. Perhefutis on 3-6-vuotiaille lapsille suunnattu lapsen ja vanhemman yhteinen harrastus, jossa pelien ja leikkien avulla on tarkoitus luoda miellyttäviä hetkiä liikunnan ja jalkapallon parissa. Toiminta on yhteistä oppimista ja oivaltamista kiireettömässä ilmapiirissä. Lapselle toiminta tarjoaa aikuisen jakamattoman huomion. Vanhemmalle Perhefutis on mahdollisuus rentoutua arjen kiireen keskellä yhteisen tekemisen parissa.

Perhefutis alkaa keskiviikkona 18.9. klo 16.45 Piikkiön Liikuntahallissa, Hallitie. Toiminta kestää yhteensä 24 ohjattua kertaa 25.3. asti. Yhden kerran pituus on 45 minuuttia. Ohjaajina toimivat kesästä tuttuja vetäjiä.
Perhefutis maksaa 100e per lapsi. Maksu sisältää SPL:n korttelipassin, vakuutuksen ja ohjauksen sekä t-paidan.

Ole nopea, sillä mukaan mahtuu ainoastaan 40 ensimmäistä ilmoittautunutta. Mukaan mahtuneille lähetään erillinen vahvistus.

Ilmoittaudu mukaan tästä linkistä

#fcpips
#jalkapalloakaikille